Na webové stránce HC Hlinsko jsem si přečetl komentář ke středečnímu hokejovému derby v I. KL mužů Chrudim B - Hlinsko (4:3 po prodloužení) s titulkem "Výsledek utkání určil rozhodčí Sedlák". Chtěl bych na tento příspěvek jako zapisovatel zmiňovaného utkání zareagovat.

V mezititulku se píše: "Je jisté, že v tisku se objeví zcela jiný komentář, který bude hovořit o nedisciplinovanosti hostů, ale ti, kdo byli přítomni, viděli neuvěřitelný obrat v řízení utkání rozhodčím Sedlákem v poslední třetině, kdy Hlinsko vedlo již 1:3" V závěru autor píše: "Nám zbyl jen jeden bod a hlavně trapný pocit bezmoci po výkonu rozhodčího. Počet přesilovek: 7:0."

S autorem webu souhlasím v jediném. Hlinsku skutečně zbyl jen jeden bod.

Ad 1. Nedisiplinovanost Chrudimě B ve II. třetině zapříčinila obrat z 1:0 na 1:3 (kromě vyrovnávací branky další dvě byly dosaženy v přesilovce hostí).

Ad 2. Nedisciplinovanost Hlineckých ve III. třetině přinesla vyrovnání na 3:3 (oba góly padly z početní výhody).

Ad 3. S počtem přesilových her v poměru 7:0 nelze souhlasit, když dle zápisu bylo uděleno dvouminutových trestů v počtu 7:9 - využití 3:2, domácích třetí gól v početní výhodě byl v nastaveném čase 60:59.

Ad 4. Hlinecký hráč Lukáč, který si v průběhu zápasu odpykával čtyřikrát dvouminutové tresty (hákování, podražení, sekání, hra vysokou holí), neudržel při vyloučení do konce utkání (OK) jazyk za zubama a při hrubých urážkách vůči rozhodčímu jej sudí Sedlák poslal do kabin a trest změnil na TH (odebral mu registrační průkaz a disciplinární komise mu určí výši trestu).

Závěrem bych chtěl poznamenat, že i při psaní webových komentářů je třeba hledět s nadhledem, dát stranou zaslepené fandovství, řádně se podívat nejprve do svých řad a navíc se nepouštět do něčeho, co nemám podložené. S pozdravem pisateli webového příspěvku zapisovatel derby utkání Jaromír Doležal.