V době, kdy mávneme rukou za vším tím šlendriánem, který nás obklopuje jsou tací, kteří se nedají...... Já se kaji a omlouvám a doufám a vím, že mí čtenářové jsou inteligentní a nedali na mou pitomou radu a sunuli ručičky svých hodin a hodinek zpět. Před nedávnem mi jedna redaktorka obskurních novin, když jsem ji napsal, že to, co píše, není pravda a že si to vycucala z palce, odpověděla, že nemám věřit všemu co se píše v novinách, asi myslela ty její noviny. A neomluvila se. Tož tak.

V neděli jsou dušičky, tak si alespoň krátce vzpomeňte, až budete dlabat dýni na k nám importovaný Halloween, na vám blízké, kteří nás opustili, a připomeňte si události i příběhy s nimi spojené a nemusí to být nutně story smutné. Dušičky tu nejsou od toho, nahodit si na obličej masku tragedie s koutky úst dolů. Naopak! Raní mlhy, tlející listí a vůbec to depkově pošmourné počasí je potřeba přebít optimismem! Chtěl jsem vtipně napsat: nebo si zvýšit dávky lihových nápojů, či antidepresiv, ale mí inteligentní čtenářové jistě vědí, co je jim třeba! Oh, nedávno mi jeden z mých četných pilulkových šamanů u kterých jsem v péči ,radil, ať se projdu lesem, se psem si pohraji, klacík mu hodím k aportu a tak, jak se radívá. Připojil, že bych si eventuálně mohl nechat vyhotovit papíry na střelbu na lesní zvěř, neb tak to prý řeší on. Nevím, ale pohled skrze mušku na pušce, s prstem na spoušti do očí plaché laně!!! To opravdu nechci, z toho by mně nedostaly tuby antidepresiv i kdybych je zapíjel třeba ruskou vodkou.

Ivan Baborák, výtvarník
www.baborak.cz

PS V pondělí 3.11. mám v 17.00 vernisáž v Mazhausu na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Promluví a zahraje ak.sochař Štěpán Málek. Tak vás zvu. I pohoštění bude!