Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kalhoty jsou v(d)ěčné

Ahoj. A máme tu únor. Pokud je někdo, kdo stále ještě dodržuje svá novoroční předsevzetí, je to hrdina a patří mu pochvala a čokoládová medaile, pokud tedy jeho předsevzetím není dietní trápení, které ovšem bývá odměněno tím, že se např. vejdete do kalhot, ve kterých jste se ženil… A pozor! V nich se můžete blýsknout na některém plesů, neb sezóna tanečních hodokvasů jede na plné pecky.

4.2.2017
SDÍLEJ:

Ivan BaborákFoto: archiv Deníku

Pokud ale vaše kalhoty svatební z různých důvodů přišly k újmě, např. je ožrali moli či jste si v nich sedl na právě natřenou lavičku, nevadí, můžete v nich ještě zazářit při maškarních obchůzkách a pokud si ještě doplníte svou masku např. fezem či něčím, co připomíná turka, či rasa s kobylou, můžete být hvězdou masopustní obchůzky, která právě tuto sobotu začíná ve skanzenu Veselý kopec u Hlinska.

Prastarý obyčej, který je od roku 2010 součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Pokud by vás obchůzka vyčerpala, což tak obyčejně bývá, neb je spojena s tancem a různým pomazáním, tu mazadlam vnějším, ale i vnitřním, neb obyčej je to rozverný a nevázaný, můžete zaskočit do Hamerské krčmy si za zpěvu a při harmonice pochutnat na tradičních pochoutkách masopustních. Bývají to různé gurmánské radosti např. koblihy, ale ty, jak víme, se staly součástí obchůzky ministra financí, kterému se povedlo dostat se jak na seznam, nikolivěk však na UNESCO, tak i do vlády.

Také jsem zaznamenal druhý pokus o odvolání neuvolněného pana starosty Málka, neb opoziční zastupitelé nezapomínají na jeho morální postoje před volbami a také si myslí, že čtyři místostarostové na jednu Chrudim je poněkud mnoho. Tak i oni si znovu zahráli předem prohranou maškarádu, neb celý proces odvolávání sledoval neodvolatelný pan místostarosta s úsměvem, protože stejně jako i já, ví on, že to, co slepí mamonem, to drží jak helvetská víra, že nejlepším lepidlem jsou v politice i jinde bankovky. Jakým je to signálem pro nás voliče, to je ovšem otázka, na kterou já odpověď neznám, neb zapomínání je v politice veličina rozhodující.

Ivan Baborák, výtvarník

Autor: Redakce

4.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Kraskov, Třemošnice, Seč a Ronov nad Doubravou. Tam všude zavítal chrudimský volební reportér.
10

Mezi urnami aneb Když reportér vyrazí na pouť po volebních místnostech

Vlastimila Kühra doprovází k volební urně manželka. Pomáhá mu také za plentou s vložením hlasovacího lístku do obálky.

Hlasovací lístky předčítal nevidomému počítač

Volby začaly! Debatovalo se o nich i v masně

Chrudim - Když hodiny na Resselově náměstí odbíjejí druhou odpoledne, otevírají se dveře volebních místností. Před okrskem číslo 9 u Městského kina v Chrudimi už stojí dlouhá fronta možná dvaceti lidí, kteří chtějí odevzdat svůj hlas. Členové volební komise, všichni zkušení matadoři, se nebojí, že by se tu nudili. Očekává se tu velká účast.

Policejní lovci lebek měli před volbami žně

Pardubický kraj - Za jedenáct dní policisté pořádně doplnili stavy věznic o šest hledaných.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.

Opilý muž demoloval byt, házel věci z okna a pořezal se na zadku

Chrudim – Pořádné pozdvižení způsobil ve středu pár minut před sedmnáctou hodinou muž ve Fibichově ulici. Z okna svého bytu vyhodil ven na chodník židličku a několik lahví.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení