Z uvedené bilance však nelze dělat závěry. Hlinsko porazilo Stolany (6:1), které ještě neměly k dispozici všechny posily a vyhrálo v Srchu (3:2), který měl v létě velké problémy s oporami. Do přípravy se totiž nezapojili Popelka, Tryner, jen individuálně se připravoval Horyna, nyní je navíc na dovolené, z dlouhobobého zranění se zotavují Münzberger a Klofanda, na odchodu byl i Dušek. A to ještě do Živanic odešel nadějný mladík Peterka. Předpokládaná posila Trupl byl v úvodním zápase vyloučen za nevybíravý faul a dostal trest na pět zápasů. Mužstvu na hřišti nepomůže ani hrající trenér Michal Šmíd, který je po dvou operacích kolena. Nově přišli loňští ligový dorostenci Jeřábek a Morávek. Je zřejmé, že tento celek je teď ve stádiu konsolidace a budování nové osy týmu. S Poličkou i Hlinskem nebodoval Srch ani minulé sezoně.

Výhrou v České Třebové (2:1) dala o sobě znát rezerva divizního FK Pardubice. Mladící přesvědčují, že jsou na novou sezonu dobře připraveni, většina hráčů navíc má i motivaci propracovat se do divizního celku Mužstvo působí velice fotbalově a v České Třebové za 25 minut vedlo 2:0. Domácí stačili jen korigovat skóre. „Tesla“ B je tedy po výhře nad Lanškrounem 5:0 a nyní v České Třebové 2:1 zaslouženě na špici krajského přeboru.

Za pozornost stojí duel Moravské Třebové se Slovanem Pardubice (1:1). Hosty trápí problémy s gólmany. Úvodní prohru s Dobříkovem jim hodně „zavařil“ nečekaně chybující gólman Šváb a vedení klubu problém vyřešilo angažováním nového „lapáka“, jimž se stal Marek Hrdina, který loni oblékal dres divizní juniorky FC Hradec Králové. Svoji premiéru zvládl výborně, málem vychytal svoji první nulu, když v nastaveném čase Jan Kovařík nedovoleně a hlavně hodně viditelně fauloval moravskotřebovského Večeřu a penaltu proměnil Švanda. Hrdina ale premiéru zvládl dobře.