Popravdě v duchu jsem radostí tančila a smála se, přiznávám. Vím, kam jel, není to daleko. Bude se toulat po lesích, diskutovat v hospodě o politice a umyvadlo v chatě bez elektřiny zůstane nepotřísněno mýdlem. Ale co, každý ať si tráví odpočinek, jak chce. Pravda, trochu ho v průběhu roku honím, jinak by shnil u televize, takže mu chvilku odloučení dopřeji. Potom odjedu já a na něm zůstane péče o hospodářství a psaní těchto prázdninových zpráv.

Víte, já moc ráda čtu noviny. A průběžně je komentuji, protože některé články k tomu přímo vyzývají. V sobotu jsem si přečetla, že v Prosetíně slavili výročí fotbalu a uvítali tam celebrity. Všem prý bylo takové vedro, že by se na místě rozpustili nebýt několika stánků s nápoji. Chladící agregáty jely naplno a stejně neměly proti vysokým teplotám šanci na teplé malinovce si pochutnal jen málokdo. Známá říkala, že hitem byly krůty, které se otáčely na grilu a byly voňavé, měkoučké, zkrátka se rozplývaly na jazyku. Je to určitě zajímavý tip pro pořadatele akcí, vždyť u nás, na Chrudimsku, máme zemědělskou společnost, která se zabývá chovem a prodejem krůt, jejichž cena se už několik let drží v příjemné rovině. Jednou jsem koupila takového patnáctikilového ptáka. Prsa, která jsem z kobylky vyřízla, vážila několik kilo a když jsem zjistila, za kolik korun se v obchodu prodávají, měla jsem vlastně ostatní maso zdarma.

Znáte recept na přípravu vykostěných stehen na způsob jehněčího? Smíchejte máslo s česnekem, majoránkou, tymiánem a solí. Maso bez kůže jemně osolte, prošpikujte a hezky do otvorů pastu nacpěte. Dejte do pekáče, který je tak „akorát" a mezitím svařte litr vody, tři lístky bobkového listu, pět kuliček nového koření a dvě lžíce octa. Horký nálev nalijte na maso a dejte do chladu uležet. Nejlepší je tak na dva i tři dny. Občas ho obraťte a hlídejte to víte, jaké je vedro. Potom vyjměte krůtu z láku, dejte do pekáče rozehřáté máslo, přidejte dvě tři cibule a pár stroužků drceného česneku a pečte. Podlévejte zbylým lákem, ale horkým! Je to výborné, šťavnaté, věřte mi. Krůta není suchá, pokud se umí dobře připravit.

A jak vám vzkvétá zahrádka? Takové sucho, co jsme v minulých dnech zažili, už dlouho nepamatuji. Teď už je naštěstí zažehnáno a snad i nějaké houby vyrostou. Jen ty mšice, kdyby si daly pokoj. Letos jich je spousta, dokonce i na stromech a já jsem kvůli nim nevyrobila ani litr bezové šťávy. Mám ale novou a zaručeně smrtící zbraň smíchám půllitr vody, velkého panáka obyčejného stolního oleje a malého panáka jaru. To by jste koukali, jak tento drink ve formě postřiku pomáhá. Kdybychom ho mohli použít i na lidské štěnice, vši, hovada, straky a šváby, na světě by bylo nádherně. Bába z Kopce