Ve středu 9. ledna jsem byl ošetřen s ledvinovou kolikou injekční aplikací u praktického lékaře. V případě, že se nedostaví účinek léčby do dvou hodin, měl jsem se obrátit o pomoc na urologickou ambulanci v Chrudimi. Tak se také stalo a s trvající kolikou jsem předběhl jako akutní případ 25 čekajících v urologické čekárně a na přilehlé chodbě.

Po vyšetření a další injekční aplikaci (a lécích) jsem se vrátil domů s tím, že v případě trvání bolesti a neúčinnosti léčby mám hledat pomoc na urologickém oddělení v Pardubické nemocnici. Bolest byla stupňující a tak jsem v 02.30 hod odjel na urologii v Pardubicích. Byl jsem vybaven pro hospitalizaci, protože bolest byla úporná a žádné léky nezabíraly.

V noci jsem byl velmi nerad po palbě nepříjemných otázek sestřičky vpuštěn na oddělení a po vyšetření a injekční aplikaci poslán domů s doporučením obrátit se na urologii v Chrudimi. Injekce zabrala asi na dvě hodiny a křečovité bolesti se vrátily v plné parádě. Volal jsem bez již čtvrtého placení poplatků na urologickou ambulanci v Chrudimi, co dál. Lékařka trvala na svém, že se musím vnutit do nemocnice v Pardubicích, neboť urologické oddělení bylo zrušeno včetně operativy a nemůže mi nijak více již pomoci.

A tak jsem v pátek 11.ledna opět ,,otravoval“ na urologii v Pardubicích. Byl jsem stejně již celkem po čtvrté vyšetřen a po injekční aplikaci poslán domů. Injekce zabrala asi na tři hodiny a opět křečovité bolesti. Omámen léky a zbědovaný po třech nocích beze spánků jsem se ocitl v neděli v 8 hodin ráno opět na urolog. odd. v Pardubicích. Díky asi velké osobní odvaze lékaře jsem byl konečně hospitalizován jako Chrudimák na pardubické urologii a vzorně ošetřen a vyléčen. Nemám žádných připomínek k dotyčným lékařům, lékařkám, ale těm ,, mocným“, kteří zrušili v Chrudimi vybavenou urologii, bych rád půjčil ledvinovou koliku na 10 minut a věřím, že již po čtyřech minutách by bylo rozhodnuto o zřízení supermoderního urologického oddělení, nejméně ve dvou patrech.

Jaroslav Kulhánek,
Zaječice
Máte i vy zajímavý názor na nějakou problematiku? Chcete se podělit o nějakou životní zkušenost? Neváhejte a napiště nám. I vy můžete dostat prostor k vyjádření na stránkách Chrudimského deníku nebo na našem webu. Pište na chrudimsky@denik.cz.