Jak už je to dlouho, co jsme se zapojili do sbírky víček od PET lahví pro zdravotně hendikepovaného Míšu Teresku z Chrudimě? Časová jednotka není důležitá. To hlavní je, že se nám podařilo (a stále daří) shromažďovat to, co bychom jinak vyhodili, čímž pomáháme malému klukovi dostat se z těžké životní zkoušky.

Moje kancelář se stala skladištěm víček. Krabice se vrství na sebe a když už není hnutí, přijede usměvavý Míšův táta s dodávkou a to barevné nadělení si odveze domů k přebrání. Chci vám, čtenářům Chrudimského deníku, poděkovat z celého srdce za to, že Míšovi pomáháte. A

teď bych vám ráda představila další dítě, které si zaslouží naši pozornost. Barunka Pekárková z Chrudimě má stejné onemocnění jako Míša. Ostatně jsou kamarádi a jezdí se společně léčit a rehabilitovat. Protože je všechno finančně náročné, rozhodl se Chrudimák s dobrotivým srdcem Jan Krtička uspořádat pro Barunku benefiční koncert. Načasoval ho na večer 13. září a společně s redakcí Chrudimského deníku zve všechny hodné lidi do areálu bývalého letního kina na koncert Martina Maxy.

Na pódiu rovněž vystoupí zrakově hendikepovaná Monika Mašková z Předhradí, která zazpívá muzikálové melodie. A milovníci psů se mohou těšit na finalistku česko-slovenské Talentmánie Alenu Smolíkovou, která umí naučit pejsky tančit.

Jedenáctiletá Barborka, která od narození trpí následky mozkové obrny, si naši pozornost zaslouží. Pokud chcete dívce pomoci, už nyní lze na telefonním čísle 605 846 927 získat v předprodeji lístky za dvě stovky. Věřím, že nás přijde do Leťáku hodně.