Skvrnou na hradním udělování se stala nešťastná událost neudělení vyznamenání panu Jiřímu Bradymu, který prošel dvěma koncentráky, přijel z Kanady, aby si vyslechl od našich politiků hádku, kdo je z nich větší lhář a nakonec si odvezl do Kanady metálů plný kufr, což svědčí o tom, že nakonec snad vyhrály slušnost a pravda a láska, které to nyní u nás nemají zrovna lehké. A které přišel podpořit několikasettisícový dav hlav na Staromák.

No, i ty Dušičky máme za sebou. A mediálně to bylo o tom, zda bude dostatek policajtů na hřbitovech, neb nejenže se tam krade, jako všude i jinde v té naší krásné zemi, ale ještě se rozhořel nelítostný boj o to, komu na hrobě bude plápolat víc svíček a kolik květinové výzdoby navrší celé přeživší příbuzenstvo na hrob nebožtíka. A protože ta hnusná závist se ukazuje i zde, tak se stává, že se z cizích hrobů přesunují svíčky i květinová výzdoba na hroby závistivců. A mám za to, že, jako je mně z toho zápolení a zlodějny zle, tak že i někteří nebožtíci se z této činnosti často obrací v hrobě. Dočetl jsem se, že musejí být v pohotovosti hasiči, a že nezřídka musejí zasahovat a hasit vznícené túje od té slavnostní piety, která se zve Dušičky.....

Mnoho lidí se mne dotazovalo, zda dlabu, a já nevěděl, o co jde a že prý ty dýně. Tak veřejně přiznávám, že na dlabání dýní dlabu. Ale pozor, to není o tom, že mám nějaký problém s Haloweenem. Nemám, dokonce si myslím, že nakonec se prosadí vždy to, co chce většina lidí nezávisle na tom, co chce, nebo probůh už snad ne to, co někdo zakazuje nebo se někomu nelíbí.

Ivan Baborák, výtvarník

PS. Co se týká dýně - tak já raději polévku, či zavařit do sklenice lehce s rumem.