Nakonec jsem neodolal a sedl si k televizi. Na obrazovce se odvíjel velmi zajímavý zápas. Při té příležitosti jsem si zavzpomínal i na svoji hráčskou kariéru, kdy jsem jako brankář hájil tři červenobílé tyče v oddíle házené TJ Transporty Chrudim a v 70. a 80. letech minulého století jsme bojovali s Jičínem v krajském přeboru. V našem městě mužská házená nakonec v roce 1995 skončila, naopak oddíl házené v Rumcajsově městě to za podpory silného sponzora dotáhl až do nejvyšší soutěže a loni se dokonce stal mistrem extraligy.

Zpět ale k televiznímu utkání. Jičín byl během prvního poločasu ve vedení. Někdy dokonce i o pět branek. Dukla ale těsně před přestávkou vyrovnala na 12:12. Zásluhu na tom měli i odchovanci chrudimské házené a trenéra Milana Lédla pivot Vítek Reich a Jan Syřínek, který střelil dvě branky.

Jeho první střela „šlajzou", kterou překonal domácího brankáře, byla dokonce televizním komentátorem označena jako nejlepší akce první půle.

Ve druhé části každý chvilku tahal pilku. V posledních deseti minutách Dukla přidala a svého soupeře přestřílela. Nakonec zvítězila poměrem 27:21. V průběhu zápasu se na plac dostal také třetí Chrudimák Filip Herzán. Komentátor v souvislosti s těmito hráči připomněl, že se jedná o odchovance chrudimské házené.

Nakonec jsem od televize odcházel k nedělnímu obědu velmi spokojen nejenom proto, že Dukla vyhrála, ale i proto, že na propagaci města Chrudimě se nepodílejí jen futsalisté ERA-PACKU, ale i oddíl házené TJ Sokol Chrudim.

Ladislav Bláha