PAVLA ALVAREZOVÁ,
vedoucí IC a knihovny Třemošnice
Abych se přiznala, tak ne. Ani moc nevím, jak bych si ho hlídala. Na facebooku se „vyskytuji", ale nic osobního tam nepíšu. Naopak emailovou adresu používám čistě soukromě a osobně. Ale pokud by se chtěl někdo „napíchnout", tak se nic protistátního nedozví. Jen běžné radosti a starosti. Nemám až tak nic, co bych skrývala.

PAVEL TVRDÍK, ředitel
Centra J. J. Pestalozziho, o.p.s., Chrudim
Snažím se, ale jde to vůbec? Usiluji o minimalizaci rizika například tím, že nepoužívám Facebook. Jsem jeho velkým odpůrcem.

VANDA REKTORISOVÁ,
ředitelka Agrární komory v Chrudimi
Snažím se o to. Co je komu po tom, co si právě myslím a kde jsem. Tomu komu to říct potřebuji a chci, to řeknu a ostatním do toho nic není. Někdo má, ale „sdílení a troubení" všech svých pocitů jako hobby. Komunikace přes internet mu asi dává pocit, že má spoustu přátel, i když ve skutečnosti je sám. Mně virtualita nemůže nahradit kafe a „pokec" s kamarádkou.

ILONA VOJANCOVÁ,
vedoucí SLS Vysočina v Hlinsku
Dle svého přesvědčení ano. Ovšem s ohledem na možnosti a schopnosti těch, kteří se přímo zabývají vyhledáváním údajů ve virtuálním světě, jsem naprosto bezbranná. Zcela jistě nedokážu dohlédnout a představit si, jak čitelnou a zřetelnou stopu o sobě „na síti" zanechávám.

LUKÁŠ VANÍČEK