PAVLA ALVAREZOVÁ,
vedoucí IC a knihovny Třemošnice
Rostoucí počet skandálů svědčí o blížících se volbách. Nemyslím, že je víc korupce, spíš se o tom víc mluví. Hází se špína kolem sebe, aby to nepadlo na MĚ. U police pracují jen lidé, a i když mají uniformu, tak jsou úplatní, subjektivní a náladoví. Rozhodně nemohou měřit všem a všechno stejně.

PAVEL TVRDÍK,
ředitel 
Centra J. J. Pestalozziho, o.p.s., Chrudim
Jen se potvrzuje, že tato země je prolezlá korupcí a špínou. A nová uskupení, která přišla „očistit" českou politiku, nic nezměnila, spíše se zarovnala do řady. V tomto prostředí se pak daří mnoha „šíbrům", kteří mají rybník jen a jen pro sebe. Nelze se pak divit, že nálada v Česku se radikalizuje. A bude hůř.

VANDA REKTORISOVÁ,
ředitelka Agrární komory v Chrudimi
Spousta korupčních skandálů zřejmě vypovídá o úpadku morálky a slušnosti v nemalé části naší společnosti. Řeknu to krátce: spousta lidí je prostě prodejných. Odklon od normální lidské slušnosti směrem k nevhodnému chování je ostatně možné pozorovat již u některých malých dětí. A jestli měří policie všem stejně? Zase to řeknu po svém: Možná je to tak, že čím víc kdo krade, tím hůře je polapitelný.

ILONA VOJANCOVÁ,
vedoucí SLS Vysočina
Rostoucí počet vyšetřovaných či obviněných aktérů korupčních případů snad svědčí o tom, že se věci hnuly tím správným směrem a policie se snaží měřit všem stejně. Doufám, že tato situace není motivována jen předvolebními intrikami „jedněch proti druhým".

(lv, man)