PAVLA ALVAREZOVÁ, 
vedoucí IC a knihovny Třemošnice
Ne ještě mě nechytá, asi to je tím počasím, teplo, kvetoucí růže a na zahradě i rozkvetlé pampelišky. Budu letos kupovat opravdu jen drobnosti a čekám až mě políbí múza a já dostanu nějaký originální nápad. Kupuji asi dvaceti lidem, tak by měla přiletět co nejdříve…

VANDA REKTORISOVÁ,
ředitelka Agrární komory v Chrudimi
Vánoční horečka se u mne snižuje s postupujícím věkem. Dříve mě frustrovalo, že nemůžu koupit věci, které se mně líbí a nemám na ně. Ne, že by se mi teď nelíbily, ale není to o tom, i když to zní jako klišé. Před několika lety jsem měla vyhlídku stráveného Štědrého dne v nemocnici. Nakonec mě 23. prosince propustili a já byla tak šťastná, že budu moci být se svým malým synem. Bylo mně naprosto jedno, že není ani uklízeno ani napečeno a máme minimum dárků. Nakonec to byly nejhezčí Vánoce.

ILONA VOJANCOVÁ, 
vedoucí SLS Vysočina
Ne, nechytá. Díky své profesi se Vánocemi zaobírám již od léta, protože chystáme vánoční programy s velkým předstihem. Snažím se mít nad hektickými domácími přípravami nadhled, protože na ně tolik času nezbývá. Na mých „domácích" Vánocích jsou pro mě důležitější jiné věci, než hory dárků a spousty jídla. Doufám, že si tento nadhled udržím i letos.