Někdo levitující RUM v názvu objevil, takže se ostatní lidé zhrozili a začali přemýšlet, jak hrozně budeme před okolním světem vypadat. Myslím, že návštěvník, který si přečte název města, si ta tři písmena nedá dohromady, to jen my jsme objevili skrytou šifru a papouškujeme slova prvního kritika. Ostatně – co je na rumu špatného? Vždyť na kraji města stojí lihovar založený před 150 lety, tak proč by neměl díky jeho kvalitnímu výrobku vzniknout Chrudimský rum? To by byl suvenýr pro turisty!

Když už je řeč o poskakujícím písmu, mně spíše připomíná zpomalující schody v Široké ulici. Pozor – jízda začíná u obrovského retardéru u sochy Ressela a jedeme do kopečka hop hop sedmnáctkrát. Jsme stále o stupeň blíže k radnici na náměstí – také zajímavý doplněk k nově vzniklému sloganu, že?

Zastupitelé návrh vítězky soutěže schválili, respektovali tak stanovisko odborníků i členů výběrové komise. Bylo to trochu narychlo, ale což – teď se už rozjede práce na propagačních materiálech. Už nyní ve městě vykukují na kolemjdoucí nové symboly. S orlicí se neloučíme, ale vizuální identita dává městu další možnosti, je čas jít dál. Dejme jí šanci, třeba příjemně překvapí. Je rozhodnuto. Chrudimáci by si však zasloužili vidět i další návrhy, které se soutěže zúčastnily. I když už nelze nic ovlivnit, bylo by i pro laiky porovnání jistě zajímavé.

Chrudim a rum. Kde je orlice? Lidé identitu města kritizují
Chrudim a rum. Kde je orlice? Lidé identitu města kritizují