Lze z ní vyčíst, že si občané na nový vzhled komunikace vedoucí do centra budou delší dobu zvykat. Mnozí se dosud nesmířili se zbržďovacími stupínky v Široké ulici a architekta Romana Kouckého ve své kritice nešetří.

Crazybikerka: Nelíbí se mi to. A nelíbí se mi ani ty schody přes náměstí. Kdyby se tam postavil strážník který by měřil rychlost a dával pokuty bylo by to podle mého názoru lepší a hlavně levnější. Krásná asfaltka a dneska? Drncačka a houpačka až ke kruháku. Šílence to stejně nezpomalí, viděla jsem tam blázna letět dolů aspoň 70 km/h. Chudáci lidi co bydlí kolem, musí se jim houpat lustry když po tom jede zásobování. Viděla jsem už praskliny na domech. Doufám že takových „krásných a účelných“ blbostí nebude v Chrudimi časem víc.

aKRU:
Pokud nám to tady bude navrhovat současný architekt, máme se na co těšit. On tady nebydlí, on na to koukat nebude. Zrušit záhon okolo sochy Ressela, to nevím, jestli to byl dobrý nápad. Všude jinde se budují ,,zelená´´ prostranství, jen v Chrudimi se ruší. Nelíbí se mi to!!! Ani to rušení zeleně, ani ten paskvil u Muzea.

Crazybikerka: No ale někdo mu to schvaluje že ano, ty jeho malůvky… A kovové židličky co byly kolem Široké ulice teď budou pálit v létě do zadečků bruslaře u cyklostezky. Ale nějaké uplatnění se pro ně přece jen našlo…A zpomalující retardér pěkně rozvlní lustry v komerční bance. Bum bum bum, docela dobrá kulisa k práci…