Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soutěž Za rozkvetlou Chrudim v praxi

Chrudim - /ČTENÁŘI PÍŠÍ/ Zas letos Město Chrudim vyhlásilo bohulibou soutěž o nejkrásněji rozkvetlá okna nebo předzahrádky ve snaze motivovat naše spoluobčany ke zlíbeznění našich příbytků a tím vytvoření příjemné letní atmosféry našeho města pro nás i naše návštěvníky.

4.8.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Karel Rozehnal

Samozřejmě nás taková aktivita našich zástupců potěšila, ale bydlíme ve Filištínské ulici a starobylé domy mají zahrádky schované za hradbami a tu máme ozeleněnou vzrostlými stromy a trávníkem, abychom z malé plochy dodali městu co nejvíc kyslíku. Ulice je ale vydlážděná a při její rekonstrukci v ní zasadilo město jen jeden krásný strom. U domu jsme tedy osázeli velké květináče a ke krajnímu sloupku nepříliš estetického držáku na kola jsme zasadili loubinec, který už druhý rok sloupek obrůstal a velkými letně zelenými a podzimně červenými listy stojan krášlil, ochlazoval a okysličoval ulici. U dalšího sloupku tohoto stojanu se vloni sama vysemenila vytrvalá bylina, ztepilá a krásnými žlutými květy zářila na cestu procházejícím. Všem rostlinám se odvděčujeme každodenním zaléváním.

Jednoho dne jsme i přes zavřená okna uslyšeli rámus nějakého divného auta.

Když jsme se podívali z okna auto se hlučně natřásalo ulicí a jen tak projíždělo. Před naším domem nejednou pan řidič vystrčil dlouhou tyč a postříkal loubinec i rozkvetlou květinu. Užasle jsme ho sledovali a než Filištínskou ulici opustil, ještě jednou vytáhl a použil svoji tyč.

Technické služby snad posílají své zaměstnance s technikou zalévat osamocené rostliny do vydlážděných ulic? Už další den jsme viděli, že vydatná zálivka našim rostlinám moc neprospěla a teď už je to jasné – byl to jed.

Radnice asi neví, co s ušetřenými penězi, když za ni v dlouhých zimních večerech zadarmo uklízíme sníh ze zachumelených chodníků, tak nám zato proměňuje zelené bochníčky trsů trávy těsnící se mezi žulovými kostkami a další krásnou přirozenou zeleň ve smutné zrezivěle nevzhledné chomáče a roští, které nezmizí ani za dva měsíce, leda že je ručně vytrháme.

Takže radnice vynaloží hodně peněz za energie, za mzdy a za jedy, zamoří horké ulice rámusem a zplodinami, aby krásné proměnila v ošklivé. Ach jo.

H., K. a V. Kudrnáčovi

4.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kraskov, Třemošnice, Seč a Ronov nad Doubravou. Tam všude zavítal chrudimský volební reportér.
10

Mezi urnami aneb Když reportér vyrazí na pouť po volebních místnostech

Vlastimila Kühra doprovází k volební urně manželka. Pomáhá mu také za plentou s vložením hlasovacího lístku do obálky.

Hlasovací lístky předčítal nevidomému počítač

Volby začaly! Debatovalo se o nich i v masně

Chrudim - Když hodiny na Resselově náměstí odbíjejí druhou odpoledne, otevírají se dveře volebních místností. Před okrskem číslo 9 u Městského kina v Chrudimi už stojí dlouhá fronta možná dvaceti lidí, kteří chtějí odevzdat svůj hlas. Členové volební komise, všichni zkušení matadoři, se nebojí, že by se tu nudili. Očekává se tu velká účast.

Policejní lovci lebek měli před volbami žně

Pardubický kraj - Za jedenáct dní policisté pořádně doplnili stavy věznic o šest hledaných.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.

Opilý muž demoloval byt, házel věci z okna a pořezal se na zadku

Chrudim – Pořádné pozdvižení způsobil ve středu pár minut před sedmnáctou hodinou muž ve Fibichově ulici. Z okna svého bytu vyhodil ven na chodník židličku a několik lahví.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení