Plechovky na kolech totiž okupují povrch rozpadajícího se hřiště už řadu let a bílé čáry tuhle realitu jenom zlegalizují. Ano, když se nastříkají správně, auta se lépe srovnají. Možná se vmáčkne jedno navíc. Toť vše.

Pásy odstavených aut dusí nejvíc právě chrudimské centrum. Řešení? To zatím existuje jen v podobě neurčitých studií a sporadicky oprašovaných vizí o zřízení velkého podzemního parkoviště. Mělo by stát tu pod sportovní halou, onehdy zase ve svahu pod Moravovou zahradou, avšak reálně je… Nu, však vy víte.

Těžko čekat, že nákladné parkoviště postaví dnešní radnice. Vždyť třeba Svobodní, kteří v ní mají své slovo přes koaliční Chrudimáky, vždy volali po rozpočtové odpovědnosti. Nechce se věřit, že by právě oni kývli na uvázání obří dluhové koule ke mnoha příštím rozpočtům.

Někteří řidiči možná vkládali naděje do slibovaného podzemního parkoviště před rozvrtaným Hotelem Bohemia. I tady ale skutek utek a soukromý investor marnil čas hlavně přemýšlením nad tím, jak se ze svého závazku vyvléci. Místo tak dosud zarůstá lebedou.

Nešlo by ale vybrat jiný vhodný pozemek a vypsat otevřené výběrové řízení? Vždyť jsou tu i další stavitelé, a jeden z nich už dávno městu nabízel, že by takovou věc zvládl. Své peníze by pak dostával zpět v parkovacích poplatcích. Nakonec by snad i vydělal. Právě to je ale možná hlavní kámen úrazu. Zisk je totiž pro mnohé stále jen sprostým slovem.