Pavla Alvarezová, vedoucí IC  a knihovny Třemošnice:
Zrovna mám za sebou jednu z čistících kůr a následně částečný půst a odlehčený jídelníček. Také se od konce února snažím pročišťovat játra a pít kopřivový čaj, když se objeví kopřivy. Dříve jsem držela sedmidenní půsty, ale už dlouho jsem se k tomu neodhodlala. Ale odlehčený jídelníček asi zvládnu.

Jaroslav Kořínek, ředitel SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim:
Bohužel jste zabrousili do tématu, kterého jsem se po čertech obával. Báječnému období započatému již svatomartinskou husou následovanou průběžným ochutnáváním vánočního cukroví, pak silvestrovským ovarem a mnoha horkými punči a dalšími tekutými stabilizátory dobré nálady v mrazivých zimních dnech má být konec? Musím s pravdou ven. Odhodlán vskutku nejsem, ale blíží se maturitní ples naší školy a pokud budu mít problém jako loni se vměstnat do obleku, nic jiného mi stejně nezbyde.

Vanda Rektorisová, ředitelka Agrární komory v Chrudimi:
Pod pojmem půst, ač je o očistě, si já představuji dietu. Jsem notorická dietářka od svých 16 let. Čtyři měsíce vydržím podle plánu a nehřeším, další dva měsíce se neomezuji. Dostanu se tam, kde jsem začala, a tak stále dokola po celý rok. S půstem to má společné to, že zhruba ve stejném období začínám každý rok se svým zdravým stravováním.