A tak se svět mění, až se člověk někdy nestačí divit. Ale jsme před volbami a denně mi do schránky na vratech vkládají různé a někdy hrůzné tiskoviny s těmi, kteří si myslí, že jsou to oni, kteří by měli sedět a pobírat tučné odměny na našem krajském úřadu v Pardubicích. Občas do těch novin mrknu a nestačím se divit. Málokdo nabízí něco smysluplného, a tak papír putuje do popelnice. Rád bych někdy potkal čtenáře těchto nezajímavých a veskrze nehezkých tiskovin.

Ale když už jsme u těch reklamních a nabídkových informací dovolte abych vás, milí čtenáři, pozval na dvě akce příštím týdnu. 6.10., tedy ve čtvrtek, mám vernisáž své výstavky v Laserovém Centru v nedalekých Pardubicích, v architektonicky krásně řešeném moderním prosvětleném prostoru. To píši hlavně proto, že těch výstav v tmavých, byť osvětlených sklepech, mám až nad hlavu, ale také proto, že výstava se jmenuje Postelové něžnosti.

Ve slově postelové je přeškrtnuto „o" a je tam vloženo „a", jako slovní hříčka. Jde hlavně o poslední práce vytvořené technikou pastelu. Laserové centrum najdete v ulici Jiráskově č.2860. Přijďte mi to omrknout. A hned v pátek vás zvu na Hozený klobouk, což je komponovaný pořad autorského čtení v pořadí už 20. Tam budeme křtít novou a úspěšnou knihu skvělého Petra Bočka Hrobořadí.

Jistě se dostane i na jiné autory. Pokud jste jakkoli tvořiví na poli umění či hudby, vezměte to do podpaží a v pátek se na vás těšíme v Atrium Cafe na chrudimském náměstí.

Ivan Baborák