Tragickou dopravní nehodu vyšetřovali v pondělí večer pardubičtí policisté. K čelnímu střetu dvou osobních aut došlo kolem sedmé hodiny večer nedaleko obce Horní Ředice na Pardubicku. Zemřel při ní jeden člověk. Policie viníka vážné dopravní nehody zatím nezná. Provoz na silnici byl kvůli havárii na několik hodin přerušen.

Ani ne před devíti dny se nehoda se smrtelnými následky odehrála u Zminného. O sebe nejdříve zavadil modrý peugeot s fiatem, jedoucím od Pardubic. V něm jela tříčlenná rodina s jedním dítětem. Obě vozidla pokračovala v jízdě, ale modrý peugeot vyjel do protisměru, kde se ve vysoké rychlosti střetl se stříbrnou fabií.

Řidič peugeotu svým zraněním podlehl na místě, jeho spolujezdkyni převezla záchranka do pardubické nemocnice se středně těžkými zraněními, v nemocnici skončil i řidič fabie.

Podle výpovědí svědků na místě, měl 75 letý řidič z Pardubic, který nehodu zavinil, před jízdou požít větší množství alkoholu. Svou známou vezl do Pardubic ze zábavy příliš vysokou rychlostí.