Mezi nejčastější případy, které občané policistům oznamovali, patřily případy majetkové trestné činnosti, kterými jsou krádeže a poškozování cizí věci. Nejčastější přestupky byly opět v dopravě. Za zmínku stojí opětovné nepřipoutání se za jízdy bezpečnostním pásem.

Ve středu se v Rozhovicích na Chrudimsku stala smrtelná dopravní nehoda. Více čtěte ZDE.

Policisté z Třemošnice řešili v tento den zajímavý přestupek proti majetku. Podezřelá žena nabízela na internetové aukci mobilní telefon Nokia. Tento telefon nabízela jako použitý, ale zcela funkční. Poškozenému však na dobírku zaslala pouze nefunkční maketu.

Dalším neméně zajímavým případem se zabývali muži zákona opět v Třemošnici. Volně pobíhající dobytek v obci Lhůta poničil na volně přístupné zahradě ploty, záhony zeleniny a ovocné stromy.

Skutečtí policisté vyjížděli včerejšího dne k fyzickému napadení. V Miřetíně byla žena napadena svým manželem. K žádnému vážnému zranění nedošlo. Věc tohoto napadení byla oznámena na Městský úřad ve Skutči jako návrhový přestupek.

Dopravní policisté se zabývají dopravní nehodou, střetu se srnou. Jednačtyřicetiletý řidič osobního vozu Škoda Octavia jel po silnici směrem k obci Vršov. Do jízdní dráhy mu náhle vběhla z pravé strany srna. Řidič z Uherského Hradiště se snažil střetu zabránit, ale vzhledem ke krátké vzdálenosti se mu to nepodařilo. Policisté na místě provedli s řidičem orientační dechovou zkoušku s výsledkem negativním. Ke zranění osob nedošlo a hmotná škoda na vozidle je vyčíslena na 32.000 Kč.

(jt)