Nejdramatičtější však byla nehoda, která se stala před devatenáctou hodinou v Chrudimi a hlavní roli v ní hrál alkohol. Třiadvacetiletý řidič Iveca nepřizpůsobil rychlost jízdy a v Topolské ulici zezadu narazil do Škody Felicie, která spořádaně stála na semaforu a čekala na zelené světlo. Prudký náraz měl za následek další „šťouchance". Felicie narazila do Suzuki a tento vůz poté do Peugeotu. Naštěstí nedošlo k žádnému vážnému zranění.

Na záchytku v poutech

„Proč mladý šofér neodhadl vzdálenost a nepřizpůsobil jízdu, bylo kolegům patrné hned při dechové zkoušce, kdy nadýchal 2,86 promile alkoholu. U ostatních řidičů byly dechové zkoušky negativní. Při této nehodě byla škoda odhadnutá na 65 000 korun," uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař.

Nehoda však měla dramatickou dohru, protože opilý řidič se prudce utrhl na muže zákona. Agresivitu si však hlídka nenechala líbit, a tak opilec putoval se želízky na rukou do Pardubic na záchytku. „Kolegové se událostí zabývají s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," dodal Jiří Tesař.

Čelní střet se zraněním

Na silnici mezi Ždírcem nad Doubravou a Trhovou Kamenici došlo v neděli před osmnáctou hodinou odpolední k dopravní nehodě. Čelně se zde srazila dvě osobní auta a jedna z osob utrpěla zranění. Hasiči ji poskytli první pomoc a po příjezdu zdravotníků ji předali do jejich péče. Hasiči dále posypaly uniklé provozní kapaliny sorbentem a zajistili obě vozidla proti požáru.

(lv)