Vůz značky BMW, který jel ve směru od pivovaru, smetl škodovku na křižovatce. Její řidič, kterým byl místní 45letý muž, utrpěl zranění neslučitelná se životem, jeho mrtvé tělo z vozu vyprošťovali hasiči. Jednu spolujezdkyni škodovky pak převážel do Krajské nemocnice Pardubice vrtulník, druhou odvezla sanita Rychlé záchranné služby s lehkým zraněním do nemocnice v Litomyšli.

“V tuto chvíli nelze sdělovat nic bližšího než to, že řidič BMW z místa nehody utekl,“ uvedl Jan Švadlenka z Okresního ředitelství Policie ČR v Chrudimi. Policisté z Obvodního oddělení Hlinsko nakonec řidiče našli v místě jeho bydliště.

Následná dechová zkouška odhalila v jeho krvi 1,84 promile alkoholu. Lékařskému vyšetření a odběru krve se podrobil na Poliklinice v Hlinsku, poté podezřelého řidiče policisté po třiadvacáté hodině eskortovali do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích.

Obě havarovaná vozidla policejní komisař zajistil a budou prozkoumány znalcem. Byla také nařízena soudní pitvu zemřelého řidiče, která bude provedena na oddělení soudního lékařství Krajské nemocnice Pardubice.

"Řidiči vozidla BMW dnes bylo sděleno obvinění pro trestný čin ublížení na zdraví a trestný čin neposkytnuté pomoci," uvedla v pondělí 9. června tisková mluvčí chrudimské policie Věra Hamáčková. Muž se nyní nachází v Chrudimi ve cele předběžného zadržení a do 48 hodin bude rozhodnuto o jeho umístění do vazby.

Řidič škodovky je už dvanáctou obětí letošních autonehod na Chrudimsku.

(ron, spa)