Ani čtyři měsíce neuplynuly od tragédie v Chrasti, při které řidič bez dokladů a pod vlivem drog zabil matku s tříletým dítětem. V neděli se na stejném místě stala další nehoda. Jejím aktérem byl tentokrát opilý řidič. Štěstí, že v tu chvíli kolem banky nikdo nešel.

Havárie měla obdobný děj. Třicetiletý řidič nákladního vozida Ford Tranzit z Chrudimě v Chrasti na náměstí po projetí pravotočivé zatáčky vyjel vlevo do protisměru a dále na přilehlý chodník, kde čelně narazil do sloupu veřejného osvětlení.

SHLÉDNĚTE FOTOGALERII A VIDEO Z KVĚTNOVÉ CHRASTECKÉ TRAGÉDIE

Nárazem bylo vozidlo odhozena na budovu, u které poškodilo okapový svod a fasádu. Po dopravní nehodě zůstalo stát na chodníku. Při dopravní nehodě se nikdo nezranil.

„U řidiče byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1,63 promile. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se řidič podrobil v chrudimské nemocnici. Hmotná škoda se odhaduje na 195.000 Kč,“ uvádí tisková policejní mluvčí Věra Hamáčková.

TISKOVÁ ZPRÁVA POLICIE:

Alkohol za volantem

Dne 21.9.2008 v Chrasti na Náměstí 30letý řidič nákladního vozidla Ford Tranzit z Chrudimě po projetí pravotočivé zatáčky vyjel vlevo do protisměru a dále na přilehlý chodník, kde čelně narazil do sloupu veřejného osvětlení. Nárazem bylo vozidlo odhozena na budovu,, u které poškodilo okapový svod a fasádu.

Po dopravní nehodě zůstalo stát na chodníku. Při dopravní nehodě se nikdo nezranil. U řidiče byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1,63 promile. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se řidič podrobil v Chrudimské nemocnici. Hmotná škoda se odhaduje na 195.000 Kč. Dopraní nehodu dále vyšetřují dopravní policisté.