Tělo muže zůstalo za volantem do doby, než se na místo dostavil policejní vyšetřovatel. Mrtvá žena ležela ve dvacetimetrové vzdálenosti od vraku vozu. Třetím pasažérem byl šestiměsíční kojenec, kterého okamžitě převezla helikoptéra do královéhradecké nemocnice.

"Podrobnosti o jeho zdravotním stavu dosud neznáme," uvedla vzápětí po havárii tisková mluvčí chrudimské policie Věra Hamáčková.

Manželé měli ještě pětiletého syna, po kterém se rovněž na místě nehody pátralo. Chlapec však v autě s rodinou vůbec neseděl a v době nehody byl ve školce.

Následujícího dne čekalo na policisty překvapivé zjištění. Muž sedl za volant bez řidičského průkazu. "Devětadvacetiletý řidič vozidla Kia Sportage, řídil vozidlo, aniž by vlastnil řidičské oprávnění pro tento druh motorových vozidel," potvrdila Věra Hamáčková.

Komisařem služby kriminální policie a vyšetřování byla nařízena soudní pitva obou zemřelých. Vozidlo bylo odtaženo na obvodní oddělení policie v Hlinsku, kde bude provedeno odborné zkoumání k technickému stavu. Hmotná škoda činí 100 000 Kč.

Pondělní autonehoda v Kladně zvýšila počet havárií se smrtelnými následky na pět od začátku roku. Na silnicích Chrudimska tak do současnosti zahynulo šest lidí.