K prvnímu střetu došlo před půl šestou hodinou na Sukově třídě. Na přechodu pro chodce vedoucímu k malé hokejové aréně přecházel šestnáctiletý chlapec. Auta v jednom pruhu zastavila, řidič jednoho z vozidel v druhém pruhu ale ne a chlapce srazil. Šestnáctiletý mladík utrpěl při následném střetu středně těžká zranění, zřejmě zlomeninu klíční kosti a byl sanitkou převezen do nemocnice.

K druhému střetu došlo jen o pár minut později a o pár desítek metrů dál. Na třídě Karla IV. před parkovacím domem zachytil řidič vozidla Škoda 120 staršího muže, který v těchto místech přecházel čtyřproudou vozovku.

"Částečně mě oslnila protijedoucí vozidla. Muž stál v silnici u čáry a v tmavém oblečení nebyl vidět. Zaznamenal jsem jej až ve chvíli, kdy došlo k nárazu," vypověděl řidič vozidla. Naštěstí do sedmaosmdesátiletého muže nenarazil přímo, ale trefil tašku na kolečkách, kterou za sebou důchodce táhl. Ta jej následně udeřila do nohy a srazila na zem. Nehodu však přežil až na pár oděrek bez zranění a i on byl převezen do nemocnice.

Pod obě nehody se mohla podepsat špatná viditelnost i nervozita řidičů. V Pardubicích v té chvíli pršelo a v centru města vrcholila tradiční páteční večerní dopravní špička. Zatímco v případě první nehody bude na vině zřejmě řidič, který srazil chlapce na přechodu, v případě druhé nehody je spíš vina právě na chodci. Senior přecházel vozovku v místě, kde to předpisy nedovolují.

Obě nehody v této chvíli prošetřují policisté.