Husté sněžení od rána mírně komplikuje dopravu v celém Pardubickém kraji. Nejvíce problémů s námrazou na vozovce je na Chrudimsku. Dopravních nehod je více, většinou se však jedná jen o drobné střety vzniklé podceněním situace a nedodržením bezpečné vzdálenosti mezi vozidly.

Všeobecná výstraha platí pro řidič na silnici I/35 v úseku mezi Hradcem Králové až Holicemi. Na silnici zůstává vrstva čerstvého sněhu a hrozí tvorba ledovky.

Situace v okresech

PARDUBICKO - Všechny hlavní silniční tahy jsou ošetřené, komunikace v regionu s opatrností sjízdné. Po deváté hodině dopoledne došlo v Chotči k čelnímu střetu dvou automobilů s lehkým zraněním. Na místě je již zásah ukončen. Aktuálně policie uzavřela komunikaci v Rohovládově Bělé kvůli střetu nákladního a dodávkového vozidla. Nehoda se obešla bez zranění, ale komunikace je po nehodě neprůjezdná zřejmě až do večerních hodin. Drobné nehody jsou také ve městě u Intersparu a u točny trolejbusu 8. Obě bez zranění.

Bez zranění skončila také nehoda mezi Pardubicemi a Nemošicemi. V lesním úseku tam skončilo vozidlo na střeše mimo vozovku. Vyprošťování si zřejmě vyžádá částečné omezení provozu.

CHRUDIMSKO - Největší problém je tradiční sjízdnost silnice 37 na Trhovou kamenici. V Chrudimi v ulici Čáslavská ve stoupání je silnice kvůli čerstvě napadanému sněhu ve stoupání obtížně sjízdná. V obci Luže se srazily dva osobní automobily v ulici Žižkova, na místě je policie. Po třinácté hodině se srazila dvě osobní vozidla v ulici J.E.Purkyně v Chrudimi. Nehoda je bez zranění. Před čtrnáctou hodinou došlo také ke střetu nákladního a osobního automobilu v Bylanech.

ORLICKOÚSTECKO - Kolem Žamberka varují silničáři před vznikem sněhových jazyků. Ve Vysokém Mýtě policie aktuálně řeší dopravní nehodu autobusu a traktoru na ulici Jiřího z Poděbrad, nehoda se obešla bez zranění. Silničáři varují řidiče v okolí Lanškrouna, kde na silnicích ve vyšších polohách leží vrstva ujetého sněhu. Po třinácté hodině došlo k nehodě v obci Damníkov - střet osobního a nákladního automobilu se obešel bez zranění, kolem místa nehody se ale tvoří kolony.

Vysokým Mýtem o půl třetí projel nadměrný náklad směřující do Ostravy.

SVITAVSKO - V okolí Moravské Třebové varují silničáři před vznikem sněhových jazyků. Aktuální teploty až -6 stupňů Celsia nahrávají tvorbě ledovky v okolí Svitav. Komuniakce jsou ošetřeny chemicky i posypem, přesto jsou podle doporučení cestářů sjízdné se zvýšenou opatrností.