Dne 16. dubna došlo mezi obcemi Chrudim a Slatiňany ke smrtelné dopravní nehodě. Řidič vozidla zemřel na místě. Jeho spolujezdec byl převezen s těžkým zraněním do nemocnice v Pardubicích. Tam také dne 24. dubna 2010 na následky svých zranění zemřel. Policejní komisař nařídil provést soudní pitvu zemřelého. Dopravní nehodu vyšetřuje služba kriminální policie a vyšetřování Chrudimi.

Jak k nehodě došlo?

Nákladní vůz DAF jel ve směru od Slatiňan k Chrudimi po hlavní silnici, když mu od Píšťov vjel do dráhy roomster, který náraz ještě odhodil na okoloprojíždějící Škodu Felicii.

Došlo k bočnímu střetu nákladního auta a Škody Roomster, který nepřežil čtyřiadvacetiletý mladík z osobního auta. Jeho 33letý spolujezdec byl těžce zraněn.

Na místě byla ještě havarovaná škoda felicia, na kterou DAF odhodil Škodu Roomster.

Předběžná škoda je 300 tisíc korun.

Provoz na silnici byl úplně uzavřen do večerních hodin.

ZABLOKOVÁN BYL TAKÉ PROVOZ MEZI PARDUBICEMI A CHRUDIMÍ,
POBLÍŽ PARAMA SE STALA DALŠÍ NEHODA -

- ČTĚTE ZDE

TISKOVÁ ZPRÁVA HASIČŮ:


Při střetu tří vozidel zemřela jedna osoba


HZS Pardubického kraje, územní odbor Chrudim

Dne 16. dubna v 16.04 hodin zasahovala profesionální jednotka hasičů z Chrudimi u tragické dopravní nehody, která se stala na silnici z Chrudimi směrem na Slatiňany (Píšťovy). Jednalo se o střet dvou osobních automobilů a jednoho nákladního vozidla.

V jednom z osobních vozidel došlo k těžkému zranění a druhá osoba utrpěla zranění, která nebyla slučitelná se životem. Hasiči museli pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostit zaklíněnou těžce zraněnou osobu z vozu. Ta byla ihned po vyproštění předána do péče zdravotnické záchranné službě.

Po zadokumentování nehody policisty bylo ze zdemolovaného vozu vyproštěno i mrtvé tělo. Dále hasiči zajistili vozidla proti požáru a zabránili úniku provozních náplní. Událost byla ze strany hasičů ukončena v 18.53 hodin.

(Vendula Horáková, mluvčí krajských hasičů)

TISKOVÁ ZPRÁVA POLICIE:

Smrtelná dopravní nehoda

CHRUDIMSKO - Mladý řidič střet s nákladním vozidlem nepřežil

Mezi obcemi Slatiňany a Chrudim došlo dnes ( 16.4.2010 ) v šestnáct hodin ke smrtelné dopravní nehodě. Přes dvě hodiny byl provoz na silnici 1/37 uzavřen.

Čtyřiadvacetiletý řidič osobního vozidla Škoda Roomster při vyjíždění z vedlejší komunikace se střetl s nákladním automobilem DAF, jedoucím po hlavní komunikaci. Po střetu bylo vozidlo Škoda Roomster odhozeno na projíždějící osobní vůz Škoda Felícia.

Dopravní nehodu nepřežil mladý řidič ve vozidle Škoda Roomster. Jeho 33letý spolujezdec byl s těžkým zraněním převezen do nemocnice. Nikdo další zraněn nebyl. Policejní komisař nařídil provést soudní pitvu zemřelého řidiče. Příčina dopravní nehody je v šetření policie. Předběžná hmotná škoda na vozidlech činí 300.000 Kč.

nprap. Věra Hamáčková
tisková mluvčí PČR Chrudim