Tragická nehoda se stala v sobotu kolem 13.40 hodin na křižovatce silnice druhé třídy z Vápenného Podola na Seč a odbočkou na Prachovice.

Šofér osobního auta Renault Laguna tady pravděpodobně nezvládl řízení a skončil ve stromě.

Řidič byl rořník narození 1991, řidičský průkaz měl tedy sotva "oschlý". Prvního ze spolujezdců (ročník 1992 a 1988) transportoval vrtulník do nemocnice, druhý byl ošetřen na místě.

"Příčiny neštěstí jsou v šetření," řekla mluvčí pardubické krajské policie Markéta Janovská.

Podle informací Deníku mladíci s největší pravděpodobností ujížděli se železem, které odcizili v nedaleké vápence. Auto však bylo natolik zaplněné těžkým nákladem, že ve velké rychlosti, která dalece přesahovala 100 km za hodinu, bylo vozidlo těžko ovladatelné.

Je možné, že řidič nestihl před zrádnou křižovatkou zabrzdit.

Neuvěřitelná je vzhledem k tragickým následkům výše hmotné škody. Dosáhla jen 30 tisíc korun.

(ron)

TISKOVÁ ZPRÁVA HASIČSKÉHO ZÁCHRANNÉHO SBORU:

Dne 30. října ve 13.46 hodin směřovaly hasičské vozy profesionálních i dobrovolných hasičů ze Seče a Prachovic k dopravní nehodě do Vápenného Podolu. Na odbočce na Prachovice skončilo osobní vozidlo ve stromě. Při příjezdu hasičů se nacházely dvě osoby již mimo vozidlo a jedna osoba byla uvězněna ve zdemolovaném voze. Hasiči se snažili oživit zraněnou osobu, ale lékař po svém příjezdu konstatoval smrt. Na místo byl přivolán vrtulník Letecké záchranné služby, který do nemocnice transportoval jednu zraněnou osobu. Hasiči poté odpojili akumulátor, zajistili provozní náplně, aby nedošlo k jejich úniku. Likvidační práce trvaly až do 15.52 hodin.

Vendula Horáková, mluvčí krajských hasičů