Viník včerejší nehody v Markovicích, který na křižovatce u samoobsluhy nedal přednost autům jedoucím po hlavní silnici, z místa nehody ujel!

POLICIE PO NĚM PÁTRÁ A HLEDÁ SVĚDKY I DALŠÍCH NEHOD, OD KTERÝCH VINÍCI UJELI. ČTĚTE NÍŽE.

"Z vedlejší silnice (od Sobětuch - pozn. red.) vjelo do křižovatky dosud nezjištěné vozidlo, jehož řidič nedal automobilům na hlavní silnici přednost. Řidič Mercedesu na nastalou situaci reagoval tak, že strhl řízení vpravo, přičemž zachytil o přední část nákladního vozidla. Tím se Mercedes dostal do smyku, vyjel mimo komunikaci a narazil do oplocení domu a sloupu elektrického vedení. Řidič, který srážku způsobil, z místa nehod ujel," řekla mluví chrudimské policie Věra Hamáčková.

Shlédněte fotogalerii z místa nehody. Připravujeme ještě další fotografie

Řidič Mercedesu a jeho osmašedesátiletá spolujezdkyně utrpěli lehká zranění a byli převezeni do nemocnice v Chrudimi. Škoda na vozidle byla odhadnuta na 100 000 Kč.

JAK SE NEHODA STALA?

Řidič mercedesu jedoucí v směru na Heřmanův Městec předjížděl v obci Markovice kamion značky Daf. Při manévru mu však vyjelo z levé strany vozidlo z Vrchů, které odbočovalo doleva a řidiči Mercedesu nedalo přednost.

Mercedes se proto snažil předjíždění rychle ukončit, aby zabránil střetu, strhl auto doprava a před zmrzlinovým stánkem narazil vpravo ve směru jízdy do plotu rodinného domku, plot prorazil a zastavil se o dva betonové sloupky elektrického vedení, kde zůstal zaklíněn na pravém boku.


POLICIE HLEDÁ SVĚDKY TĚCHTO DOPRAVNÍCH NEHOD, OD KTERÝCH VINÍCI UJELI:

1) Dne 12.9.2008 v katastru obce Bylany nezjištěný řidič nákladního vozidla narazil do před ním jedoucího cyklisty. Cyklista po nárazu padl do silničního příkopu. Cyklista utrpěl těžké zranění – zlomeninu pažní kosti a pohmoždění hlavy a boku. Nezjištěný řidič z místa dopravní nehody ujel.

2) Mezi obcemi Hrochův Týnec a Dvakačovice dosud nezjištěná řidička vozidla Renault 19 zelené barvy přejela s vozidlem do protisměru, kde se bočně střetla s protijedoucím autem Ford Focus. Na místě dopravní nehody nezastavila a ujela směrem na obec Hrochův Týnec.

3) Dne 8.9.2008 v Chrudimi v ulici Strojařů neustanovený řidič neznámého vozidla poškodil zaparkované vozidlo Škoda 120. Z místa nehody ujel.

Dopravní policie žádá případné svědky některé z těchto nehod, aby se osobně přihlásili na skupinu dopravních nehod v Chrudimi nebo zavolali na 974 572 251 či bezplatnou linku 158.