Jak uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař, devatenáctiletý mladík za volantem Škody 120 jel směrem na Horku a zřejmě nedal přednost v jízdě. Vjel do křižovatky a v tu chvíli se srazil s hondou, která jela po hlavní silnici od Zaječic na Chrast. Po nárazu auta nezůstala na silnici. Škodovka skončila v příkopu vlevo za křižovatkou, jednačtyřicetiletý šofér hondy přejel přes příkop a skončil v poli.

U nehody zasahovali hasiči z Chrasti a Chrudimi, policisté i záchranáři. Ti v sanitkách odvezli oba zraněné řidiče do nemocnice. „Zranění byla klasifikována jako lehká, alkohol i technická závada byly vyloučeny jako příčina dopravní nehody," dodává Jiří Tesař.

Dopravní policisté řešili také dopravní nehodu v Chrudimi, která se stala během nedělní noci. Čtyřiadvacetiletý řidič, který se na cestu řádně posilnil alkoholem, nasměroval svůj Fiat v Topolské ulici rovnou do příkopu. O tom, že je namol, pojali policisté podezření už v momentě, kdy na ně šofér promluvil. Dechová zkouška to jenom potvrdila.

TOTÁLNĚ NAMOL

Nejprve řidič předložil potřebné doklady k řízení vozidla a poté už jen smutně sledoval stupnici změřené hladiny alkoholu v dechu. První měření ukázalo 2,87 a druhé pak 3,02 promile.

„Na místě kolegové opilému nezodpovědnému řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Havárii nyní šetří s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Zde hrozí až jednoleté odnětí svobody," dodává Jiří Tesař. (lv)