Osobní automobil s ženou za volantem tu po proražení zábradlí skončil v Chrudimce. Při pádu do říčního koryta bylo spolu s řidičkou ve voze také dítě ve věku 1,5 roku a oba členové posádky byli neprodleně ošetřeni zdravotnickou záchrannou službou. Podle náhodných svědků hovořila žena po opuštění vozidla o tom, že by se nyní rovnou mohla stát filmovou kaskadérkou v nějakém akčním filmu. Její nezvyklé bezprostřední vyjádření ovšem může mít na svědomí případný utrpěný šok. Při vyjetí z vozovky se musela řidička před nehodou po vyjetí z pravotočivé zatáčky přesně „trefit“ do zhruba dvoumetrové skuliny mezi plotem sousední autoškoly a vlastním tělesem mostu.

Příčiny havárie nejsou zatím zcela jasné, objevily se i spekulace o mikrospánku. Podstatné však je, že pád do řeky z bezmála třímetrové výše se nakonec obešel bez vážnějších zdravotních následků. Pád vozu přitom řeka zřejmě příliš neztlumila, Chrudimkou totiž tou dobou protékalo jen přibližně dvacet centimetrů vody. Hasiči po dojezdu na místo provedli zajištění vozidla proti požáru a také proti úniku provozních náplní do řeky. Na místo byl povolán i hasičský jeřáb ze stanice v Pardubicích, který vyprostil vozidlo z řeky.

Celou událost sledovalo značné množství přihlížejících obyvatel města. Odstranění následků nehody trvalo téměř do půl deváté večer. Podle informací chrudimské policejní mluvčí Věry Hamáčkové je nedělní událost šetřena policisty pouze jako přestupek.