Dne 23. října v 9.35 hodin byla jednotka hasičů z Chrudimi vyslána na dopravní nehodu na silnici před obcí Svídnice. Jednalo se o osobní automobil Škoda Octavia, kdy řidič, který ve voze cestoval sám, pravděpodobně nezvládl vozidlo, sjel z krajnice, narazil do betonového mostku a skončil převrácený na střeše. Po příjezdu hasičů byl řidič v péči zdravotnické záchranné služby. Jednotka provedla protipožární opatření, zamezila úniku provozních kapalin pomocí sorbentů a po zadokumentování nehody policií, převrátila vozidlo zpět na kola.

Po úklidu vozovky se hasiči měli vrátit na základnu, ale nedošlo k tomu, jelikož byli vysláni na další nehodu s požárem.

K té došlo za Chrudimí směrem na Vlčnov. Jednalo se o osobní automobil Opel Astra a Volkswagen Polo s přívěsným vozíkem, kdy Volkswagenu jedoucímu od Vlčnova se odpojil přívěsný vozík, který se střetl s protijedoucím Opelem.

Toto vozidlo vlivem nárazu skončilo na poli a došlo k požáru v motorovém prostoru, ten byl ještě před příjezdem hasičů uhašen ručním hasícím přístrojem řidiče traktoru, který v blízkosti prováděl polní práce.

Ve vozidle cestovaly dvě osoby, které byly ošetřeny záchrannou službou. Jednotka hasičů provedla dohašení vozidla a vrátila se zpět na základnu.

(Vendula Horáková, mluvčí krajských hasičů)