Při 12 víkendových nehodách čtyři osoby utrpěly lehké zranění. Hmotné škody se vyšplhaly na částku 658.000 Kč. Příčiny – alkohol, nedání přednosti, nepřiměřená rychlost, nedodržení bezpečné vzdálenosti a nepozornost.

Alkohol za volantem

Dne 21.9.2008 v Chrasti na Náměstí 30letý řidič nákladního vozidla Ford Tranzit z Chrudimě po projetí pravotočivé zatáčky vyjel vlevo do protisměru a dále na přilehlý chodník, kde čelně narazil do sloupu veřejného osvětlení. Nárazem bylo vozidlo odhozena na budovu,, u které poškodilo okapový svod a fasádu. Po dopravní nehodě zůstalo stát na chodníku. Při dopravní nehodě se nikdo nezranil. U řidiče byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1,63 promile. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se řidič podrobil v Chrudimské nemocnici. Hmotná škoda se odhaduje na 195.000 Kč. Dopraní nehodu dále vyšetřují dopravní policisté.

VÍCE O NEHODĚ V CHRASTI, VČETNĚ FOTODOKUMENTACE KVĚTNOVÉ TRAGÉDIE, ČTĚTE ZDE

Dechovou zkoušku odmítl

V pět hodin dne 21.9.2008 v obci Závratec 35letý řidič vozidla Toyota, cizí státní příslušník, při průjezdu levotočivou zatáčkou na mokré vozovce nepřizpůsobil rychlost jízdy a dostal s vozidlem smyk. najel na pravou krajnici a poté do pravého příkopu, kde čelně narazil do stromu. Řidič byl vyzván k provedení dechové zkoušky, což odmítl. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz.
Při dopravní nehodě byl lehce zraněn spolujezdec na předním sedadle. Převezen byl do nemocnice v Čáslavi. Bližší rozsah zranění určí až lékařská zpráva. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 30.000 Kč. Dopravní nehoda je dále v šetření policie.

Nehoda v Závratci

Nedal přednost v jízdě

V sobotu v obci Skuteč 49letý řidič osobního vozidla Citroen z Pardubic nerespektoval na křižovatce ulic Vítězslava Nováka a Melicharova dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“. Nedal přednost řidiči vozidla Škoda Felícia Combi s přívěsem. Došlo ke střetu obou vozidel. Po nárazu bylo vozidlo Škoda posunuto mimo komunikaci, kde došlo k nárazu do oplocení domu. Při dopravní nehodě byl lehce zraněn řidič ve škodovce. Hmotná škoda vzniklá při nehodě činí 165.000 Kč.

Na přechodu porazil chodkyni

V sobotu před desátou hodinou v Hlinsku na Adámkově Třídě 23letý řidič vozidla Škoda Felícia z Trhové Kamenice neumožnil 54leté místní ženě nerušené a bezpečné přejití přechodu pro chodce. Došlo ke střetu vozidla s chodkyní. Ošetřena byla na pohotovosti v Hlinsku a poté propuštěna domů. Dechová zkouška u řidiče byla s negativním výsledkem.