V pondělí v7.08 hodin zasahovali chrudimští hasiči u dopravní nehody čtyř vozidel – jednoho nákladníhoa tří osobních automobilů. Nehoda se stala na silnici u Medlešic. "Vozovka se stala zcela neprůjezdnou, protože vozidla zablokovala oba jízdní pruhy. Při nehodě bylo celkem zraněnopět osob. Nákladní automobil skončil po nehodě na střeše a začaly z něho unikat pohonné hmoty. Hasiči provedli protipožární opatření u všech havarovaných automobilů a zamezili úniku nafty z nákladního vozidla," uvádí tisková mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková. Odstraňování následků nehody trvalo několik hodin.

V neděliv 5.40 hodin byli chrudimští hasiči přivoláni k dopravní nehodě, která se stala na silnici ve Slatiňanech, v místní části Škrovád. "Šlo ostřet tří vozidel. Hasiči zabezpečili vozidla proti požáru odpojením akumulátoru a zamezili úniku provozních náplní," podotýká Horáková.

Opět v neděli,v 10.54 hodin pak byli chrudimští hasiči přivoláni k tragické dopravní nehodě do Markovic.Vozidlo dopravní policiesměřovalo k nehodě osobního autaškoda. Tato nehoda se stala na kruhovém objezdu v Chrudimi a nebyl při ní nikdozraněn. Vozidlo policie, ale k nehodě nedojelo. V Markovicích narazilo do mostku a převrátilo se na střechu. "Jeden policista měl z vozidla vypadnout a druhého z havarovaného vozu pomohli vytáhnout místní obyvatelé. Na místě hasiči pomáhali záchranné službě s oživováním. Oživovací pokusy byly ale marné, oba policisté svému zranění na místě podlehli. Silnice byla uzavřena až do odpoledních hodin," vysvětluje tisková mluvčí.

V neděli odpoledne, v15.12 hodin, zasahovali hlinečtí hasiči u dopravní nehody, která se stala v obci Slavíkov. "Šlo o kolizi vozidla Ford Mondeo. Hasiči ihned po příjezdu na místo započali s vyprošťování jedné zraněné osoby, druhou zraněnou osobu si do péče převzala zdravotnická záchranná služba. Na místo byl přivoláni vrtulník. Jelikož se jednalo o nehodu, která se stala v okrese Havlíčkův Brod, následky nehody již odstraňovala jednotka hasičů z požární stanice Chotěboř," dodává Vendula Horáková.