Mezi obcemi Lukavice a Libáň havaroval dvacetiletý řidič motocyklu značky Yamaha ze Všeradova, když při průjezdu pravotočivé zatáčky dostal smyk. „Řízení motocyklu nezvládl, upadl na vozovku a narazil do levých svodidel,“ uvádí k havárii poliejní mluvčí Věra Hamáčková. Podle jejího sdělení utrpěl mladík při nehodě těžké zranění nohy a musel být transportován Leteckou záchrannou službou do Krajské nemocnice v Pardubicích. Škoda na motocyklu činí 100 000 korun.

Do protisměru jednosměrnou ulicí se vypravil v Chrudimi v ulici Čs. armády po dvaadvacáté hodině 31letý šofér osobního vozidla Opel Omega z Ústí nad Orlicí. „Nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a s autem vyjel z komunikace, kde narazil do sloupku zábradlí, sloupu veřejného osvětlení a do popelnice na kraji vozovky,“ pokračuje v informaci mluvčí Hamáčková. Jak vzápětí dodává, viník havárie z místa nehody utekl.

„Byl ale vypátrán naší hlídkou chrudimského obvodního oddělení. Ihned se podrobil dechové zkoušce, kterou mu byla naměřena hodnota 0,85 promile alkoholu. Podrobil se rovněž odběru krve v chrudimské nemocnici,“ dodává Věra Hamáčková. Podle ní bylo následnou lustrací zjištěno, že uvedený muž není ani držitelem řidičského průkazu. Bylo proto zahájeno jeho trestní stíhání. Škoda, kterou způsobil, činí celkem 23 000 Kč.

V sobotu před 19. hodinou předjížděl ve Skutči místní 21letý šofér vozu Fiat Brava cyklistu, který odbočoval vlevo na vedlejší komunikaci. „Došlo ke střetu s nezletilým cyklistou, který utrpěl lehké zranění,“ říká policejní mluvčí Věra Hamáčková. Podle jejího vyjádření byl chlapec převezen k ošetření do chrudimské nemocnice.

„Mohl být ale propuštěn bez dalšího léčení,“ doplňuje tisková mluvčí. Hmotná škoda na vozidle a bicyklu byla spočítána celkem na 12 000 korun. Policisté podezřívají ze zavinění dopravní nehody jedenadvacetiletého řidiče fiatu.