Série havárií začala ovšem už v pátek 29. června. V chrudimské Čáslavské ulici předjížděl dvaadvacetiletý řidič opelu vozidla přes plnou čáru a v protisměru se čelně střetl s favoritem. Oba řidiči utrpěli lehká zranění a byli hospitalizováni v chrudimské nemocnici. „Na místě dopravní nehody policisté zjistili, že řidič vozidla Opel má u sebe dva řidičské průkazy. Neplatný doklad mu byl odebrán s tím, že bude doručen Městskému úřadu v Chrudimi. Hmotná škoda se odhaduje na 80 tisíc korun,“ informuje tisková policejní mluvčí Věra Hamáčková.

K další nehodě došlo v pátek v ulici Obce Ležáků v Chrudmi. Dvaadvacetiletá řidička fiatu ze Ctětína nedodržela bezpečnou vzdálenost a zezadu narazilo do před ní zastavujícího vozu Škoda Fabia. Při nehodě byla lehce zraněna sedmaosmdesátiletá spolujedoucí z fabie, kterou sanita převezla do nemocnice na ošetření. Hmotná škoda činí 40 tisíc korun, požití alkoholu před jízdou zjištěno nebylo.

Mezi Chrudimí a Medlešicemi se řidič VW Passat z Pardubic plně nevěnoval řízení a zezadu narazil do zpomalujícího vozidla Rover. To bylo odhozeno na peugeot, který ještě narazil na mazdu. Nikdo nebyl zraněn, na vozidlech vznikla škoda 70 tisíc korun.