„Četnost dohledu nad silničním provozem v regionu zvyšujeme a veškeré zjištěné přestupky postihujeme. Víc už dělat nemůžeme. Motoristé si proto musí uvědomit, nakolik se zvýšila intenzita provozu a nekázeň některých z nich. Pohybují se v nebezpečném prostředí, a tomu musí přizpůsobit svoje chování,“ říká vedoucí Dopravního inspektorátu v Chrudimi Ladislav Bureš.

Poslední letošní obětí se stal v úterý poblíž Morašic 17letý motocyklista, který na křižovatce narazil do zadní části nákladního auta. Utrpěl zde rozsáhlá zranění, kterým podlehl po převozu do Krajské nemocnice v Pardubicích. Za nejnebezpečnější místo na Chrudimsku se přitom považuje asi tříkilometrový úsek mezi Chrudimí a Medlešicemi, kde letos zemřeli už čtyři lidé, dalších 20 jich zde bylo zraněno. Mezi oběti v tomto úseku patří letos i 26letý Němec, který tady zahynul 15. července při srážce dvou aut.

Prozatím poslední nehoda, kníž došlo u Morašic, je stále všetření chrudimských kriminalistů. Policejní komisař nařídil vtéto souvislosti soudní pitvu zemřelého a nechal zajistit havarovaný motocykl mladíka pro potřeby soudního znalce.