V pondělí po deváté hodině vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči ze Seče k dopravní nehodě do Bojanova. Jednalo se tu o převrácený kamion převážející cement.

Při kolizi došlo ke zranění řidiče, jemuž hasiči poskytli první předlékařskou pomoc.
Z kamionu rovněž vytékala nafta, kterou hasiči zachytávali do barelu a postupně odčerpávali. Na místo byla přistavena i náhradní cisterna, do níž byl speciálním vysavačem přečerpáván cement. To trvalo téměř tři hodiny. teprve poté mohla být havarovaná cisterna převrácena zpět na kola, kvůli čemuž musel přijet speciální vyprošťovací automobil. Odstraňování následků nehody trvalo téměř do 19. hodiny.

Provoz se zastavil

K další nehodě kamionů vyjely profesionální jednotky hasičů z Hlinska a Chrudimi včera těsně před jedenáctou hodinou na silnici poblíž obce Rohozná, kde došlo ke střetu tří kamionů a jednoho osobního auta. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Jeden z kamionů převážel nebezpečnou látku toluen, k poškození nákladu ani k úniku toluenu ale naštěstí nedošlo. Z poškozené nádrže jednoho havarovaného kamionu hasiči přečerpávali přibližně 400 litrů nafty. Silnice z Trhové Kamenice na Nasavrky proto byla při odstraňování následků nehody zcela uzavřena.