Sraženého sedmačtyřicetiletého muže převezl vrtulník do brněnské nemocnice. Podle informací od policistů v současné chvíli není v ohrožení života.

Jen zhruba o půlhodiny později naboural dvacetiletý šofér před Lažany. Když policisté vyšetřovali, kudy letělo odražené vozidlo, museli se divit, jak je možné, že je mladík stále naživu. Ten jel ve Volkswagenu Golf směrem od Předhradí. Zjevně nepřizpůsobil rychlost a v levotočivé zatáčce vylétl ze silnice, přejel příkop a narazil do betonového mostku. Odtud se auto jako míček odrazilo, pobořilo kus plotu a definitivně se zastavilo až o vzrostlý strom. Šofér byl schopen dechové zkoušky, ta vyšla negativně stejně jako prohlídka vozu, zda za nehodu nemůže technická závada. Škoda byla předběžně odhadnuta na 80 000 korun.

Včera po sedmé ráno zablokovala silnici I/17 mezi Kočí a Hrochovým Týncem nehoda kamionu (na snímku). Ten spadl do příkopu u Nabočan a narazil do stromu. Náklad se částečně vysypal do pole. Policisté předběžně odhadli škodu na 2,5 milionu korun.