Čtyři z dvanácti víkendových dopravních nehod ovlivnil alkohol. Patří k nim případ osmačtyřicetileté řidičky vozidla Opel, která se plně nevěnovala řízení mezi Hlinskem a Holetínem, vjela do pravého příkopu a narazila do stromu. Policisté vyzvali ženu k dechové zkoušce, která měla výsledek 3,23 promile. Řidička při havárii v opilosti způsobila škodu dosahující 60 000 korun.

Těžké zranění motorkáře

V neděli odpoledne došlo na nabočanskémletišti k těžkému zranění osmnáctiletého motorkáře. Šetřením policie bylo zjištěno, že se muž zranil při tréninku skupiny motorkářů, která provozuje sport zvaný streetfichter. Motorkář spadl v polovině asfaltem pokryté trati a přitom utrpěl otevřené zlomeniny obou dolních končetin a otřes mozku. Byl převezen do nemocnice v Pardubicích­.

Boural v opilosti

V noci z pátka na sobotu se osmadvacetiletý řidič v Luži nevěnoval plně řízení vozidla VW Golf a při couvání narazil do zaparkovaného vozidla Mazda. Z místa nehody ujel. Při další jízdě havaroval při průjezdu zatáčky do přilehlé zahrady. I z tohoto místa odjel. Po vypátrání policejní hlídkou byl vyzván k provedení dechové zkoušky, jež měla výsledek 1,01 promile. Způsobená škoda činí 19 000 Kč.