Dopravní akce probíhala ve dnech 22. 6. – 23. 6. 2010. Každý dálniční vůz Volkswagen Passat R 36 měl čtyřčlennou posádku, která dohlížela na bezpečnost a plynulost v silničním provozu.

"Na Chrudimsku bylo několik hříšníků, kteří za své přestupky byli řádně potrestáni. Hned na samotném začátku akce naměřili policisté mimo obec šestatřicetiletému řidiči vozu Mercedes rychlost 139 km/h. Vzhledem k tomu, že tento řidič se již podobného přestupku dopustil, bude celou věc projednávat místně příslušný správní orgán," uvedl mluvčí chrudimské okresní policie Jiří Tesař.

V celkovém součtu po této akci nebyly výsledky ve prospěch řidičů příliš lichotivé. Celkem čtrnáct řidičů bylo pokutováno. Někteří zaplatili na místě a jiní odjeli se složenkou. Hodnota všech pokut se vyšplhala na částku 20.500 Kč.

"Samozřejmě, že nejčastějším přestupkem bylo překročení povolené rychlosti. Například v obci policisté naměřili rychlosti: 64, 69, 73 i 78 km/h. Mimo obec pak: 112, 117, 121, 134 a rekordem byla již zmiňovaná rychlost 139 km/h. V jednom případě pokutovali policisté řidiče za telefonování za jízdy, v jednom za předjíždění na plné čáře a jedenkrát za nevyhovující technický stav vozidla," dodal Tesař.

Policisté však byli rádi, že při kontrole nezjistili žádného nezodpovědného řidiče jedoucího pod vlivem alkoholu.

"Začínají prázdniny a všichni motoristé by si měli uvědomit, že v těchto dnech bude mnohem více účastníků silničního provozu a hlavně dětí," dodal Tesař.

(kim)

TISKOVÁ ZPRÁVA KRAJSKÉ POLICIE:

Netradičně několik Passatů křižovalo krajem


S blížícím se časem vysvědčení, prázdnin a odjezdů na dovolenou zvýšili policisté v Pardubickém kraji dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu.

Začali tak už v úterý 22. a ve středu 23. června 2010, kdy si do svého teritoria pozvali tzv. Auto-team, skupinu civilních vozidel VW Passat, které běžně brázdí převážně dálnice a rychlostní silnice. Jedná se o vozidla VW Passat R36 s 300 koňmi pod kapotou a jsou to čtyřkolky s benzinovým šestiválcem o obsahu 3,6.

Do vozidel s dopravními policisty usedli také tiskové a tiskoví mluvčí z celého kraje a z jejich tažení po silnicích Pardubického kraje vám přináší velice zajímavé reportáže. Zvýšený dohled bude v rámci bezpečných prázdnin pokračovat i nadále a do dopravních opatření se zapojí nejen dopravní, ale i pořádková policie.

Nárůst 43% usmrcených při dopravních nehodách v Pardubickém kraji k 22. červnu 2010 proti stejnému období loňského roku je totiž nadmíru alarmující a zastiňuje i poklesy v ostatních sledovaných číslech a to - 8% u celkového počtu dopravních nehod, - 41% u těžkých zranění, - 24% u lehkých zranění a - 28% u dopravních nehod s alkoholem.

Všem řidičům přejeme bezproblémové letní cestování a lehkou nohu na plynu! (přiloženo ilustrační foto) Statistická čísla čerpána ze statistiky OSDP KŘP Pardubického kraje.

mjr. Bc. Markéta Janovská
tisková mluvčí policie Pardubického kraje