"Ve čtvrtek večer v 19:25 hodin na silnici č. III/31014 nedaleko obce Písečná u Žamberku došlo k tragické dopravní nehodě. Vozidlo zn. VW Golf stříbrné barvy se zde střetlo s cyklistkou, která na místě utrpěla zranění neslučitelná se životem," informuje o včerejší tragické nehodě mezi Žampachem a Písečnou na Orlickoústecku policejní mluvčí Dita Holečková. 

Ovšem zjištění, kdo řídil, nebylo vůbec jednoduché. V autě cestovali tři lidé a nemohli se dohodnout, kdo řídil. Nejdřív se k tomu přiznala jednadvacetiletá žena. Policisté u ní provedli test na alkohol a drogy, oba testy byly negativní. "Netrvalo však dlouho a k řízení auta se přiznal druhý ze spolucestujících. Jednadvacetiletý muž, který nadýchal 1,11 promile alkoholu v dechu a navíc má vysloven již třetí zákaz řízení, který mu platí až do srpna 2024," dodala Holečková.

O tragédii u Šedivce jsme psali:

"Policisté v tuto chvíli prověřují veškeré okolnosti a příčiny nehody. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," uzavřela mluvčí.

Policie nyní žádá svědky, kteří viděli, jak k nehodě došlo, nebo auto viděli ještě před nehodou, aby se ozvali na číslo 974 580 250 nebo na linku 158.

O nehodě, která byla nahlášena ve čtvrtek v 19:32 hodin, informovali jako první profesionální hasiči i server dopravniinfo.cz. Ten přidal informaci o smrtelném zranění. Na místě byly až do noci všechny složky IZS.

Nehoda se stala na okrsce mezi Písečnou a Žampachem. Na místě přistával i vrtulník záchranářů. Auta byla podle dřívějších informací z okrsky odkláněna po objízdných trasách.