Podle svědků se raněný spolujezdec vysoukal z vozidla sám, řidiče museli zasahující hasiči a lékaři vyprostit. Na silnici přistával vrtulník Letecké záchranné služby, který šoféra transportoval do Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Podle slov Jiřího Tesaře byl dotyčný při vědomí a schopen dechové zkoušky, která vyšla negativně. Raněného spolujezdce odvezla sanitka do Chrudimské nemocnice. Předběžně vyčíslená škoda se pohybuje ve výši 115 tisíc korun.

U nehody zasahovali profesionální hasiči ze Seče a Čáslavi a dobrovolní z Ronova nad Doubravou, policisté a zdravotníci z Čáslavi a Chrudimi. Silnice byla v tomto úseku přibližně hodinu uzavřená.

Další nedělení nehodu na Chrudimsku řešili policisté zhruba okolo 22. hodiny večerní, a to na na silnici I/37 při výjezdu na silnici I/17 mezi Chrudimí a Kočí. Nicméně šlo o „nehodu" s velkými uvozovkami, neboť podle slov Jiřího Tesaře si projíždějící hlídka policistů všimla na křižovatce vozidla, které jelo po silnici s chybějícím kolem. Dechová zkouška dopadla s nulovým výsledkem, nicméně o řidičově trestu rozhodne přestupková komise.