Problémy jsou hlavně ve vyšších polohách. Na většině silnic v Pardubickém kraji leží nový sníh. Zůstává zvláště ve výše položených oblastech. Většinou je po solení rozbředlý, někde tvoří uježděnou vrstvu. Všechny komunikace jsou podle silničářů s opatrností sjízdné.

Opatrní by měli být řidiči zvláště ve východní části regionu a na Hlinecku. Na Svitavsku se tvoří sněhové jazyky. Silnice I/11 přes Suchý vrch, kde se nepoužívá sůl, je sjízdná se sněhovými řetězy.

Polámané a popadané stromy hasiči likvidovali pomocí motorových pil například v Bystřeci, Hlinsku (5x), Běstvině, Červené Vodě, Borové, Výprachtice, Kameničky, Vortové (2x z toho jednou strom spadl na dráty elektrického vedení), a v Orličkách.

Hasiči odstraňovali i nehody na silnicích v průběhu noci i středečního rána – například v Běstvině narazilo vozidlo do zábradlí mostu. Kolize se obešla bez zranění. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru i úniku provozních náplní a odtáhli ho na bezpečné místo. V Lichkově vytahovali hasiči auto z příkopu. V Kameničkách musel být vyproštěn jak autobus, tak traktor. Ve Studeném hasiči vyprošťovali kamion s návěsem, který byl opřený o strom. Kamion zablokoval silnici. V Damníkově bylo nutné vytáhnout zapadlý autobus. V Opatově zapadl sypač, ale hasičský jeřáb na vytažení nestačil, a tak si majitel zajistil vyprošťovací firmu. Před odjezdem hasičů se ale začal sypač nebezpečně převracet, tak ho hasiči museli zajistiti proti převrácení. Hasiči pak dohlíželi při samotném vyprošťování sypače specializovanou firmou. V České Třebové osobní auto blokovalo silnici, hasiči vozidlo zajistili tak, aby netvořilo překážku silničního provozu. Vyprošťovat museli hasiči i zapadlý sypač v Ostrově. Tady bylo nutné vyložit štěrk před samotným vyproštěním sypače.

V Libchavách skončilo osobní auto na střeše. Řidiče od nehody odvezla posádka zdravotníků na vyšetření. Převrácené vozidlo hasiči zpět obrátili na kola pomocí jeřábu. V Lanškrouně pak skončilo v příkopu a závějích osobní auto mimo komunikaci. Nehoda se obešla bez zranění i úniku provozních náplní. Hasiči automobil vytáhli.

Vendula Horáková