K první nehodě vyjížděli policisté před páteční 17. hodinou na frekventovanou státovku na výpadovce z Jaroměře na Hradec. „U zdejšího viaduktu ve směru do centra Jaroměře došlo z dosud nezjištěných příčin k uvolnění přívěsu nákladního auta, které řídil 33letý řidič. Přívěs plně naložený klimatizačními jednotkami samovolně narazil do v protisměru jedoucího osobního auta. Čelní náraz Škodu Octavii zcela zdemoloval a řidič vozu na místě zemřel," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Vyšetřovatelé kvůli případné technické závadě na tažném zařízení nebo přívěsu budou přibírat soudního znalce. Státovka byla na několik hodin uzavřena.

Za další tři hodiny se stala tragédie na okresce mezi Bydžovskou Lhotkou a Kosičkami na Hradecku. Auto BMW tady ve vysoké rychlosti vylétlo v mírné pravotočivé zatáčce ze silnice a skončilo v poli. Zatím se ani neví, kdo z dvojice řídil. Čtyřiatřicetiletý muž těžkým zraněním na místě podlehl, 26letá žena byla převezena do hradecké fakultní nemocnice.

A do třetice všeho zlého, o dalších šest hodin později vyhasl u Horních Ředic na Pardubicku život cyklisty. Toho srazil automobil. „Osmapadesátiletý řidič osobního renaultu srazil 39letého muže. Ten svým zraněním na místě podlehl," uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař.

Policie ovšem prověřuje i zvláštní okolnosti střetu. Podle našich informací šlo o cyklistu, který ale v okamžiku nehody na kole nejel.

„Měl údajně klečet na vozovce," potvrdil Tesař. Policisté na místě vyloučili u řidiče osobního vozu požití alkoholu před jízdou. U mrtvého muže byla nařízena pitva. Policie také žádá případné svědky, kteří by mohli vidět dění předcházející nehodě, aby se obrátili na linku 158.

Víkendové tři oběti východočeských silnic následují po neméně smutném říjnu. Vážných nehod podle policejních statistik oproti loňsku přibylo. V celém Česku si minulý měsíc bouračky vyžádaly 53 obětí, o tři více než loni.