Středeční ráno zapadané sněhem přineslo komplikace zejména na silnicích na Chrudimsku a Svitavsku. Velmi vážná komplikace pak byla těžká nehoda a uzavřená silnice I/35 mezi Ostřetínem a Vysokým Mýtem.

Policie páteřní komunikaci uzavřela.

"Po příjezdu hasičů byla již na místě Zdravotnická záchranná služba. Zaklíněná osoba z havarovaného vozidla v příkopu, byla vyproštěna a v bězvědomí transportována vrtulníkem zdravotnické záchranné služby do nemocnic," uvedla mluvčí hasičů Petra Malátková Hofmannová. 

Hasiči měli kvůli nehodám vůbec rušné ráno. Před šestou hodinou vyprošťovali dva autobusy. V Mněticích a Dolním Bezděkově. Krom toho z příkopů po dopravních nehodách vytahovali několik dalších vozidel. U Klešic na Chrudimsku po deváté hodině museli vyprošťovat i silničáře. Tam totiž zapadl sypač a s ním i kamion.

Z havarovaných aut vyprošťovali také lidi. U Předhradí na Chrudimsku po nehodě dvou automobilů.

Likvidovali také spadlé stromy přes silnice. Sníh trhá i dráty elektrického vedení.

Motoristé hlásí, že trasa z Hlinska směrem na Pardubice je průjezdná, nicméně v opačném směru od Chrudimi se pod nasavrckýcm kopcem tvoří dlouhá kolona kamionů, které nemohou vyjet táhlý vysoký kopec okolo města.

Auta kolem deváté ráno uvízla na silnici z Chrudimi na Kočí a po dvou hodinách se pomalu rozjíždí.

Silničáři museli kvůli sněhu úplně uzavřít silnici mezi Morašicemi a Janovicemi u Chrudimi a také silnici III/34017 mezi Sobětuchami a Hlinskem.

Zcela neprůjezdná je také silnice II/342 z Heřmanova Městce do Nákle a komunikace I/17 z Heřmanova Městce do Stojic. Sníh pokrývá silnici mezi Skutčí a Přibylovem a v Dřeveši.

"Vlivem velmi silného větru a sněžení evidujeme během dnešního rána mírně zvýšenou poruchovost. K nevíce postiženým oblastem patří Vysočina – Havlíčkobrodsko, Chotěboř ; Semilsko, Chrudimsko, a sever Jablonec nad Nisou, Liberec, Česká Lípa. Naši technici jsou v terénu, pomáhají jim i pracovníci externích firem. Pomáhá nám i těžká technika, v horských oblastech jsou naše osádky vybaveny i např. sněžnicemi a sněžnými skútry. Poruchy se daří odstraňovat, ale vlivem počasí se na některých místech objevují další, říká tisková mluvčí společnosti ČEZ Šárka Beránková.