Cyklistka zavinila nehodu po patnácté hodině mezi obcemi Rosice a Přestavlky. Šlo o 66letou ženu z Přestavlk, která při vyjíždění z účelové komunikace nedala přednost vozidlu Škoda Felícia. Došlo ke střetu , po kterém upadla a způsobila si lehké zranění. Požití alkoholu jak u cyklistky tak řidičky vozidla nebylo zjištěno. Hmotná škoda se odhaduje na 2.000 Kč. Policisté tuto nehodu dále vyšetřují.

Přílišná rychlost se ten samý den v patnáct hodin mezi Chrudimí a obcí Slatiňany nevyplatila řidiči vozidla Škoda Fabia. Dostal smyk při projíždění křižovatky pod restaurací Kometa, kde chtěl odbočit vpravo, a narazil přední částí vozidla do boku kabiny protijedoucího nákladního automobilu DAF s návěsem. Při dopravní nehodě se lehce zranil. Hmotná škoda je vyčíslena na 125 000 Kč. Příčina dopravní nehody je dále v šetření policie.

Opět cyklistka byla účastníkem nehody k níž došlo v pátek 40 minut po půlnoci mezi městy Chrudim a Slatiňany. Příčiny havárie 71leté cyklistky ze Slatiňan se vyšetřují. Žena byla s lehkým zraněním převezena do nemocnice v Chrudimi. „Dechová zkouška nemohla být vzhledem k poranění provedena a proto byl vyžádán odběr krve v nemocnici,“ doplňuje mluvčí chrudimské policie Věra Hamáčková. (spa)