"Na silnici I/17 u Čankovic na Chrudimsku se ve čtvrtek večer střetla tři osobní auta. Na místě byly čtyři zraněné osoby, ale naštěstí nebylo nutné vyproštění. K nehodě byla vyslána profesionální jednotka z Chrudimi a dobrovolná z Hrochova Týnce. Během zásahu hasičů a zdravotníků byla silnice neprůjezdná. Poté se provoz kyvadlově obnovil," uvedla mluvčí profesionálních hasičů Vendula Horáková.

Hasiči provedli protipožární opatření u automobilů a asistovali odtahové službě s naložením vozidel. Po odstranění následků nehody ze silnice byl provoz na komunikaci obnoven.

V pátek v poledne se také srazila dvě auta na křižovatce úzkých, ale frekventovaných okresek u Třech Bubnů, odklízení nabouraných aut trvalo až do 16 hodin. 

A do Lhoty u Skutče hasiči dnes spěchali k požáru nakladače. "Zemědělský stroj byl celý v plamenech, ale jednotce doborvolných hasičů ze Skutče stačilo jen pár minut a měla oheň pod kontrolou. Následně se dostavila dobrovolná jednotka z Luže a profesionální ze stanice Hlinsko. Po likvidaci požáru provedli hasiči kontrolu termokamerou," uvedla Horáková.

Dle vyšetřovatele hasičů byla příčinou vzniku požáru pravděpodobně technická závada na elektroinstalaci. Nakladač shořel celý, škoda způsobená požárem je předběžně stanovena na 150 tisíc korun. "Celá událost se naštěstí obešla bez zranění," dodala mluvčí.