Podle tiskového mluvčí Policie ČR Jiřího Tesaře zde dvacetiletá řidička osobního vozu Suzuki jedoucí od Kovářova pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost jízdy, dostala smyk a vjela do protisměru. Tady čelně narazila do protijedoucí Dacie, za jejímž volantem seděl jednasedmdesátiletý muž.

Náraz obě vozidla odmrštil do příkopů. Řidiče odvezly sanitky do nemocnice. Předběžná škoda byla vyčíslená na 100 000 korun. Policisté vyloučili jako příčinu nehody alkohol nebo technickou závadu.

Nebyla to však jediná nehoda, která se na silnicích odehrála. Šest dobrovolných hasičů ze Skutče zasahovalo včera po půl třetí ráno na silnici u Přibylova, kde do hlubokého příkopu sjel řidič se Škodou Fabia a převrátil se na střechu.

Šofér podle skutečských hasičů vylezl z auta sám a v době příjezdu SDH Skuteč už byl v péči zdravotníků. Zasahující hasiči nemohli odpojit baterii, proto nasadili na volant chytač airbagů, kdyby se náhodou samovolně aktivoval.

Výjezdní jednotka počkala, až policisté nehodu zdokumentují. Poté spolu s hlineckými hasiči obrátili Fabii na kola a za pomoci navijáků vytáhli auto z příkopu zpátky na silnici.