„Řidička osobního vozu Škoda Octavia při jízdě směrem na Podlažice po projetí pravotočivé zatáčky najela vpravo na krajnici a sjela s vozem mimo komunikaci do příkopu," upřesňuje okolnosti nehody tiskový mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

Tím ale jízda škodovky zdaleka neskončila. Automobil poté narazil do pařezu a následně ještě do stromu. Střet vymrštil vůz přes celou šíři komunikace do protějšího příkopu. Akrobatické kousky svého dopravního prostředku řidička jako zázrakem přežila, její zranění si však vyžádalo převoz do nemocnice a hospitalizaci. „Rozsah zranění bude upřesněn dalším šetřením," doplnil k jejímu stavu tiskový mluvčí Jiří Tesař.

Řidička podle jeho slov policejní hlídce vypověděla, že ji k najetí na krajnici přinutilo neznámé nákladní vozidlo, které se mělo za jízdy dostat částečně vlevo do protisměru a ohrozit ji. Ke střetu však nedošlo. Alkohol u ženy vyloučila dechová zkouška.

Dopravní policie proto žádá o pomoc případné svědky nehody. Máte- li jakékoliv informace, můžete se ozvat na telefonním čísle 974 572 251 příp. 974 572 262 nebo na bezplatné lince 158. Lze se rovněž dostavit osobně na dopravní inspektorát policie v Chrudimi.